4 تمدن بزرگ

یک همکاری خیره کننده با موزه لوور

طراحان و توسعه دهندگان کارخانه ساعت سازی Vacheron Constantin (واشرون کنستانتین) با همکاری تیم موزه لوور گرد هم آمده اند تا سری جدیدی از ساعت های Métiers d’Art را با الهام از شاهکارهای نمادین موزه لوور ایجاد کنند. ۴ تمدن بزرگ دنیا

چهار تمدن بزرگ با همکاری تیم موزه لوور ، (موزه ای که در زمینه آثار باستانی مشهور است) انتخاب شد و بر اساس این چهار تمدن ، چهار ساعت زیبا و فوق العاده که هرکدام نقشی از تمدن های بزرگ دارند ، به جهان معرفی شد.

این ساعت ها همگی دارای نقش های چشم نوازی هستند که شکوه و عظمت تمدن و هنرهای زیبا را به خوبی منتقل می کنند .

واشرون کنستانتین در طول تاریخ خود ، تعهد عمیقی به فرهنگ و هنر داشته است که در مشارکت ها و ساخت ساعتهایی با موضوعات تاریخی ، این تعهد و فعالیت را نمایان میکند .

 

چهار تمدن بزرگ دنیا
چهار تمدن بزرگ دنیا

 

۴ تمدن بزرگ دنیا

 

امپراطوری ایرانی هخامنشیان ، (۵۵۹ – ۳۳۰ قبل از میلاد)

پارس ها با تشکیل سلسه هخامنشیان ، درخشان ترین دوران تمدن ایران زمین را رقم زدند .

این سلسه ایرانی به دست کوروش بزرگ تاسیس شد و به دست اسکندر مقدونی از بین رفت.

کوروش کبیر ، بنیانگذار حقوق انسان ها و آزادی و برابری بشریت است که به مدت ۳۰ سال بر مناطق وسیعی از آسیا حکومت ‌کرد و جهان را دگرگون نمود .

وی از مقتدرترین و با تدبیرترین افراد تاریخ جهان است که بدلیل اخلاق و منش و کردار نیک نامش در تاریخ به ثبت رسید .

او پیرو دین زرتشت بود . کوروش کبیر ، دلیرترین و پرهوادارترین مرد جوان در پارس بود. او فریب زندگی پرزرق و برق را ‌نخورد و بر ارزش زندگی شرافتمندانه واقف بود .

هخامنشیان یکی از بزرگترین امپراطوری هایی را تشکیل دادند که تا به حال در دوران باستان وجود داشته است. این کشور با قلمرویی که از پاکستان امروزی تا سواحل دریای سیاه و از استپ های آسیای مرکزی تا مصر و لیبی امتداد دارد، قدیمی ترین تمدن های خاورمیانه را متحد کرد .

 

کوروش کبیر
کوروش کبیر

 

۴ تمدن بزرگ دنیا

 

Métiers d’Art ، ادای احترام به تمدن های بزرگ – شیر داریوش

داریوش بزرگ یکی دیگر از پادشاهان هخامنشی است و می توان او را یکی از نوابغ هوشمند و شایسته برای قدرت و زمامداری کشور پرافتخار ایران زمین نامید .

پادشاهی خردمند و مقتدر که حکومتی استوار و محکمی را بعد از کوروش کبیر  بنا کرد که بیش از ۱۵۰ سال پا برجا ماند. او نظام شاهنشاهی را سر و سامان داد و به آن استحکام بخشید و شورش های زیادی را در دوره خود سرکوب کرد .

شیر داریوش ، در حیاط کاخ داریوش بزرگ در شوش قرار داشت

بنابراین ، نماد شیر ، اعلامیه قدرت سلطنتی بود که توسط داریوش اعلام شد .

متن هایی که در صفحه ساعت وجود دارند ، از اولین متن های نوشته شده داریوش پس از رسیدن به قدرت است که بر روی صفحه حکاکی شده است.

متاسفانه کمپانی واشرون کنستانتین ، در توضیح تمدن شیر داریوش اسمی از کشور عزیزمان ، ایران نمیبرد و از این ساعت به عنوان تمدن شرق یاد می کند . ۴ تمدن بزرگ دنیا

 

4 تمدن بزرگ دنیا
امپراتوری ایرانی هخامنشیان

امپراطوری مصر باستان (۲۰۳۵-۱۶۸۰ قبل از میلاد)

مجسمه ابوالهول ، یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین تندیس‌های جهان است که بر روی تخته سنگی پهن و وسیع بنا شده ‌است . این مجسمه  در صحرای مصر، فلات جیزه ، کرانه غربی رود نیل، ۸ کیلومتری قاهره، با فاصله‌ای ۴۰۰ متری از اهرام سه‌گانه مصر قرار گرفته‌ است .

ابوالهول یک نماد سلطنتی است که ترکیبی از یک شیر نشسته و سر انسانی شبیه به پادشاهان مصری دارد که نِمِس را بر سر دارد. نِمِس پوششی راه راه است که در مصر باستان بر سر می‌گذاشتند و همچنین ریشی که فقط  حاکمان داشتند .  تمام قدرت فرعون از طریق این حیوان افسانه ای بیان می شود.

 

 

امپراتوری مصر باستان
امپراتوری مصر باستان

 

 Métiers d’Art ، ادای احترام به تمدن های بزرگ – اسفینکس بزرگ تانیس

رنگ صفحه اصلی این ساعت از مخلوط چند رنگ با هم بدست می آید.

در زیر این صفحه ، نقشی از شاهین بالدار با سر قوچ وجود دارد و پر و بال های آن روی صفحه جمع می شود .

 

امپراتوری مصر باستان
امپراتوری مصر باستان

 

۴ تمدن بزرگ دنیا

 

یونان هلنیستی ، سلسله آنتیگونید (۲۷۷ – ۱۶۸ قبل از میلاد)

ویکتوریا ساموتراس

نیکهٔ ساموتراس  یا پیروزی بالدار ساموتراس ، تندیسی بی‌سر از الههٔ پیروزی یونان، نیکه است که قدمت آن به دو سده پیش از میلاد مسیح می‌رسد.

مجسمه به افتخار نیکه  ساخته شده و از حالت بال‌ها و شکل لباس تصور میشود که نیکه در حال فرود آمدن بر عرشهٔ یک کشتی است.

این تندیس در سال ۱۸۶۳ در جزیرهٔ ساموثراکی کشف شد  . اچ دبلیو جانسون، پروفسور تاریخ هنر، از آن به عنوان برترین شاهکار تندیس‌گری هلنیستی نام برده است .

 

4 تمدن بزرگ دنیا
سلسله آنتیگونید

 

 Métiers d’Art ادای احترام به تمدن های بزرگ – Victoire de Samothrace

حکاکی مجسمه الههٔ پیروزی بدلیل آنکه لباس این مجسمه دارای چین های فراوانی بود و  نقش های زیادی بر روی طرح آن وجود داشت ، مشکل بزرگی بود .

مرکز صفحه این ساعت به رنگ قهوه ای است . رنگی که دستیابی به آن دشوار است و نیاز به مخلوطی از لعاب های کمیاب دارد و رنگ آن به سختی بدست می آید .

همچنین صفحه ساعت به خط یونان باستان مزین شده است .

پیشنهاد میکنیم مقاله قطعات ساعت مچی را مطالعه بفرمایید

 

4 تمدن بزرگ دنیا
سلسله آنتیگونید

 

۴ تمدن بزرگ دنیا

 

امپراتوری روم – ژولیو کلودیان ، (۲۷ قبل از میلاد – ۶۸ پس از میلاد)

اکتاویان آگوستوس در سال ۶۳ (پیش از میلاد) متولد شد . او بنیان گذار اولین امپراطوری روم و از نوادگان برادری ژولیوس سزار بود ، سزار او را وارث خود نامید . با قتل ژولیوس سزار، آگوستوس در ۱۸ سالگی پول و عنوان ژولیوس سزار را به ارث برد .

این مجسمه نیم تنه اکتاویان آگوستوس است که تاج گل بلوط بر سر دارد .

این تاج گل بلوط ، زمانی که اکتاویان رئیس رم شد ، به وی اعطا شد

پس از فتح مصر، او به یک دوره طولانی از جنگ های داخلی پایان بخشید .

 

4 تمدن بزرگ دنیا
امپراتوری روم ژولیو-کلودیان

 

MÉTIERS D’ART – ادای احترام به تمدن های بزرگ

BUSTE D’AUGUSTE

در صفحه این ساعت ، نقش اکتاویان به زیبایی حکاکی شده است و طرح بسیار عالی و چشم نوازی دارد که در آن اکتاویان تاج گل بلوط بر سر دارد و شنل او توسط یک گیره نگه داشته شده است .

رنگ مرکز صفحه ساعت ، ترکیبی از رنگ سبز و آبی است و در اطراف صفحه ، با موزائیک های ریز رنگی تزئین شده است که از هفت نوع سنگ متفاوت است و مجموع موزائیک های استفاده شده در صفحه ساعت به ۶۶۰ عدد می رسد .

 

4 تمدن بزرگ دنیا

 

قطعات

کارخانه واشرون کنستانتین برای تقویت این چهار ساعت ، از Manufacture Caliber 2460 G4/2 در آنها استفاده کرده که دارای چهار دیسک است و ساعت، دقیقه، روز و تاریخ را نشان می‌دهد.

دیافراگم ها برای خواندن نشانه های زمان و تقویم، به طور متقارن در اطراف صفحه کلید قرار گرفته اند .

 

 

vacheron-constantin

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت واشرون کنستانتین مراجعه بفرمایید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]