قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

یکی دیگر از فناوری های عالی کمپانی کاسیو ، که آن را در برخی از ساعت های خود به کار برده ، قابلیت نمایش نمودار جذر و مد است . این قابلیت فوق العاده جریان جذر و مد را در صفحه ساعت به نمایش می گذارد .قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

در این مقاله قصد داریم به عملکرد این قابلیت جذاب بپردازیم . در کنار این مورد ، دو تا از تکنولوژی های جذاب این ساعت ها را هم بررسی می کنیم .

قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو
قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

 

قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

جذر و مد چیست ؟

ابتدا یه توضیحی درباره این پدیده داشته باشیم و به عملکرد آن بپردازیم . جزر و مد به بالا و پایین رفتن دوره ای آب در اقیانوس ها، دریاها، خلیج ها و دیگر آب ها اشاره دارد. این اتفاق عمدتاً ناشی از گرانش بین زمین، ماه و خورشید است.

به این معنی است که آب دریا به سمت ماه کشیده می شود و آب بالا می آید و سمت دیگر آب که کمتر تحت تاثیر نیروی جاذبه ماه هستند به سمت پایین می رود ؛ به بالا آمدن سطح آب ، مد و به پایین آمدن آب ، جزر می گویند. پدیده جزر و مد تقریبا هر شش ساعت یکبار اتفاق می افتد .

قابلیت جذر و مد در ساعت های کاسیو ، نمودار و حرکت جزر و مد را بر اساس مسیر ماه بر روی یک نصف النهار و فاصله قمری نشان می دهد. ساعت می تواند فاز جزر و مد را برای هر مکان یا تاریخ مشخصی نشان دهد. این می تواند بسیار مفید باشد، برای مثال اگر می خواهید از قبل الگوهای جزر و مد در مقصد خود را بدانید.

قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو
قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

 

ویژگی دیگر ساعت های کاسیو

قابلیت دماسنج و سنسور سه لایه ، از دیگر قابلیت های جذاب ساعت های کاسیو به شمار می آیند .

دماسنج برای اندازه گیری دمای بیرون استفاده می شود. دما با دقت ۰٫۱ درجه سانتیگراد نمایش داده می شود دماسنج ساعت می تواند محدوده ای از ۱۰- تا ۶۰ درجه سانتی گراد را اندازه گیری و نمایش دهد .

سنسور سه لایه ، یک سنسور سه لایه بسیار کوچک است که می تواند بر روی کوچکترین تخته ها قرار گیرد. این فناوری شامل مهمترین عملکردهای ساعت می شود. ویژگی های کلیدی عبارتند از یک دماسنج برای اندازه گیری دمای بیرون، یک فشارسنج برای تعیین فشار هوا و یک قطب نما دیجیتال برای نمایش نقطه اصلی.

ساعت مچی مردانه کاسیو مجموعه جی شاک مدل GLX-5600VH-1DR

می توانید برای مشاهده و خرید ساعت های دارای قابلیت جزر و مد به لینک زیر مراجعه کنید

قابلیت جزر و مد ساعت های کاسیو

ساعت مچی مردانه کاسیو مجموعه جی شاک مدل GLX-6900SS-9DR

برای مشاهده دیگر قابلیت ساعت های کاسیو ، به لینک زیر مراجعه کنید

تکنولوژی و قابلیت ساعت های کاسیو

امتیاز پیش فرض
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]