ساعت مچی خورشیدی کاسیو

کمپانی کاسیو در ساعت های خود از فناوری و تکنولوژی های پیشرفته ای استفاده می کند . فناوری هایی که باعث می شود ساعت های کاسیو ، از محبوبیت خاصی در دل هواداران برخوردار باشند . این امکانات پیشرفته در ساعت ها ، روز به روز به علاقمندان و هواداران کاسیو اضافه تر می کند . ساعت های خورشیدی کاسیو – Tough Solar کاسیو

در این مقاله قصد داریم بررسی یکی از این فناوری های فوق العاده بپردازیم .

قابلیت انرژی خورشیدی ، یکی از فناوری هایی است که در برخی از ساعت های کاسیو وجود دارد . این قابلیت مزایای بسیار عالی را به همراه دارد که در ادامه به توضیح این قابلیت و مزایای آن می پردازیم .

 

قابلیت Tough Solar ساعت کاسیو

ساعت مچی خورشیدی کاسیو
ساعت مچی خورشیدی کاسیو

 

ساعت های خورشیدی کاسیو

راجر ریل  در سال ۱۹۶۸ ساعت‌های سولار را اختراع کرد و اولین نمونه تجاری خود را به نام سینکورنار در سال ۱۹۷۲ وارد بازار کرد .

ساعت های خورشیدی یا سولار ، ساعت هایی هستند که انرژی خود را از طریق نور خورشید  به دست می آورند و دیگر نیازی به استفاده از باطری در درون آنها نیست . البته از نورهای دیگری مانند لامپ های فلورسنت که طیف نوری آن‌ها مانند خورشید است هم می توان برای شارژ ساعت استفاده کرد . سیستم خورشیدی CASIO به قدری پیشرفته است که حتی می توان از ضعیف ترین منابع نور هم برای شارژ کردن ساعت ها استفاده کرد .قابلیت Tough Solar ساعت کاسیو

 

ساعت مچی خورشیدی کاسیو
ساعت مچی خورشیدی کاسیو

 

نحوه عملکرد این پروسه این گونه است که در زیر صفحه ساعت ، از سلول های خورشیدی استفاده شده که هر بار با تابش نور خورشید و یا نور دیگری به این ساعت ها ، گرمای دریافت شده را تبدیل به الکتریسیته می کنند و عمل شارژ شدن باطری انجام می شود . بدین ترتیب ساعت انرژی مورد نیاز خود را برای کار کردن به دست می آورد . سلول‌های خورشیدی آنقدر کوچک و نامحسوس هستند که می‌توان آن‌ها را به راحتی در هر طراحی صفحه ساعت ادغام کرد .

 

ساعت های خورشیدی CASIO تا ۲۴ ماه ذخیره تاریکی دارند. این بدان معناست که یک ساعت می تواند تا ۲۴ ماه در تاریکی کامل نگه داشته شود و همچنان به درستی کار کند. ساعت‌های خورشیدی CASIO مجهز به یک “عملکرد ذخیره انرژی” هستند یعنی ساعت برای مدت زمان مشخصی که در تاریکی قرار می‌گیرد، در حالت خواب قرار می‌دهد.

صفحه نمایش در ساعت های دیجیتال به طور خودکار خاموش می شود، در مدل های آنالوگ عقربه های ساعت در موقعیت ساعت ۱۲ متوقف می شوند. هنگامی که ساعت دوباره در معرض نور قرار می گیرد، از حالت خواب بیدار می شود و زمان صحیح را نشان می دهد. ساعت های خورشیدی کاسیو

 

ویژگی ساعت های خورشیدی

ساعت های خورشیدی – Tough Solar کاسیو –  ویژگی و مزایای عالی هم به دنبال دارند . این ساعت ها تا ۱۰ سال عمر می کنند و دیگر نیازی به تعویض باتری ندارند ؛ همچنین قابلیت ذخیره انرژی تا ۶ ماه را به همراه دارند . شارژ آسان، شارژ با نور های مختلف ، سازگاری با محیط زیست و تنظیمات آسان ، از دیگر قابلیت های ساعت های خورشیدی به حساب می آیند .

 

 

ساعت مچی کاسیو مدل W-S200H-1B

ساعت مچی کاسیو مدل prg-240t-7dr

می توانید برای مشاهده قابلیت دیگر ساعت های کاسیو ، به لینک زیر مراجعه فرمایید

ساعت مچی بلوتوث دار کاسیو

شهرساعت

امتیاز پیش فرض
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]